• 63
  • 27 min

Różne reklamy dookoła zachęcają nas do założenia własnej działalności gospodarczej. Wystarczy pójść do banku, założyć rachunek firmowy i już! Bank dodatkowo doda jeszcze usługi księgowe i wypełni wszystkie formalności. Czyż nie brzmi to pięknie? A co z takim zagadnieniem, jak oprogramowanie?

Pewnie tak, ale trzeba w tym wszystkim pamiętać, że przez jakiś czas (jak nie forever) będzie się samym w świecie IT. Jak się zabezpieczyć? Jakie oprogramowanie potrzebuję na start, aby spokojnie zacząć swoją przygodę na kontrakcie? Jakie zagrożenia na mnie czyhają? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym?

Jeśli tak, to świetnie! Jeśli nie, to przychodzimy z pomocą. Pamiętaj o jednej rzeczy. Czasy, w których przyszło nam żyć zmieniły się. Coraz więcej rzeczy robimy online. Zamawiamy jedzenie, robimy zakupy, oglądamy filmy i spędzamy czas na rozrywce. Pamiętajmy przy tym, aby robić to w bezpieczny sposób.

W tym odcinku będziemy mówić właśnie o tym. Opowiemy sobie trochę o różnicach w oprogramowaniu Microsoft Windows oraz powiemy sobie, dlaczego tak istotną rzeczą jest antywirus, nawet wbudowany w Windows Defender. Wspomnimy również o pakietach biurowych i paru innych ciekawostkach.

Serdecznie zapraszamy!

Obejrzyj ten odcinek na Youtube